pon-pt 8:00-20:00

ul. Lisowska 23, Warszawa

22 468 10 88

pon-pt 8:00-20:00

ul. Lisowska 23, Warszawa

Otyłość problem dzisiejszych czasów

leczenie otyłości

Nadwaga i otyłość to jedne z najważniejszych problemów współczesnej cywilizacji. Światowa Organizacja zdrowia określiła je jako epidemie XXI wieku. Otyłość jest przewlekłą chorobą o złożonej etiopatogenezie. Wśród przyczyn poza dodatnim bilansem kalorycznym wymienia się także m.in podłoże genetyczne i socjologiczne. Niezależnie od przyczyny, jako podstawowe kryteria rozpoznawania otyłości stosuje się wartość wskaźnika masy ciała (BMI), stosunek obwodu pasa do obwodu bioder lub pomiar tkanki tłuszczowej w organizmie. 

 

Otyłość przyczyną wielu chorób

farmakologiczne leczenie

Otyłość jest chorobą powodującą rozwój licznych powikłań, takich jak cukrzyca typu 2, choroby sercowo-naczyniowe czy nowotwory. Problem nadmiernej masy ciała jest globalny i dotyczy ponad 2 miliardów ludzi na całym świecie.  Od lat 70-tych ubiegłego wieku do teraz odsetek osób dorosłych chorujących na otyłość wzrósł niemal trzykrotnie zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Również w Polsce co czwarta osoba zmaga się z otyłością. Problem ten jest coraz bardziej powszechny także wśród dzieci a polskie nastolatki tyją najszybciej w Europie. 

Leczenie otyłości

piątki od 16:00

Leczenie otyłości stało się kluczowym elementem w walce o zdrowie oraz długie i sprawne życie. Terapia jest złożona i wymaga współpracy kilku specjalistów m.in. lekarzy, dietetyków, trenerów,  fizjoterapeutów, psychologów. 

Obecnie możemy zaproponować pacjentom bardzo skuteczne terapie farmakologiczne które wraz z odpowiednią dietą, aktywnością fizyczną dobraną do możliwości pacjenta dają oczekiwane rezultaty. Nie należy zapominać o leceniu chorób współistniejących bardzo często z otyłością czyli m.in. cukrzycy, nadciśnieniu tętniczym czy dyslipidemią  aby terapia była jak najbardziej kompleksowa.

konsultacje diabetologiczne u lekarz Katarzyny Wójcik.

Cena konsultacji 260 zł


zapisy pod numerem telefonu 22 468 10 88