pon-pt 8:00-20:00

ul. Lisowska 23, Warszawa

22 468 10 88

pon-pt 8:00-20:00

ul. Lisowska 23, Warszawa

W Polsce zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa badanie RTG wykonać można wyłącznie na podstawie skierowania od lekarza. Skierowanie jest formą zlecenia badania i zawiera informacje o powodzie zlecenia, obszarze ciała do zbadania oraz wszelkich istotnych szczegółach. Od stycznia 2021 r. skierowania są wystawiane w postaci elektronicznej. Wszystkie E-SKIEROWANIA są dostępne na Internetowym Koncie Pacjenta oraz w aplikacji moje IKP.

W NZOZ Rehmedicon lekarz wystawia skierowanie w ramach komercyjnej Teleorady, na świadczenia, które pacjent będzie opłacał w placówce w której będzie wykonywać badanie.

Teleporada ortopeda skierowanie RTG

Teleporada ortopeda skierowanie RTG

Czy RTG można bez skierowania?

Na wszystkie badania diagnostyczne z zakresu radiologii w której stosuje się promieniowanie jonizujące konieczne jest skierowanie. Wymóg ten dotyczy również badań opłacanych prywatnie przez pacjenta. Obowiązek jaki spoczywa na pracowni radiologicznej to żądanie przedstawienia przez pacjenta skierowania lub e-skierowania.

Czy na Teleporadzie można dostać skierowanie na RTG?

Tak. Lekarz podczas Teleporady na podstawie wywiadu z pacjentem oraz dotychczasowych wyników badań może wystawić e-skierowanie na następujące badania:

 • Rentgenowskie RTG
 • Rezonans magnetyczny MIR
 • Tomografia komputerowa CT

Czy lekarz może wystawić skierowanie przez Teleporadę?

E-skierowanie można uzyskać nie tylko podczas osobistej wizyty u lekarza ale także podczas Teleporady czyli telefonicznej konsultacji lekarskiej.

Teleporada jak się przygotować?

 1. Opłać Teleporadę pod podanym linkiem – przed opłaceniem Teleporady możesz też zadzwonić do przychodni aby uzyskać szczegółowe informacje o zasadach udzielania Teleporady.
 2. Po opłaceniu Teleporady pracownik rejestracji zadzwoni do Ciebie, aby ustalić jej termin
 3. O umówionej godzinie pod wskazany przez Ciebie numer telefonu zadzwoni lekarz ortopeda w celu przeprowadzenia Teleporady
 4. Po wystawieniu przez lekarza e-skierowania dostaniesz kod skierowania.
 5. Skierowanie możesz zarejestrować w każdej placówce wykonującej badania komercyjne.
Teleporada lekarska

Teleporada lekarska

Na jakie badania RTG wystawiamy e-skierowania?

Najpopularniejsze badania RTG wykonywane przez pacjentów to:

 • Klatka piersiowa
 • Czaszka
 • Kręgosłup + miednica
 • Kończyna górna i Kończyna dolna
 • Jama brzuszna