pon-pt 8:00-20:00

ul. Lisowska 23, Warszawa

22 468 10 88

pon-pt 8:00-20:00

ul. Lisowska 23, Warszawa

Kolano skoczka opis choroby

Kolano skoczka to kontuzja polegająca na pojawieniu się zmian w obrębie więzadła właściwego rzepki. Mikrouszkodzenia w obrębie rzepki spowodowane są przewlekłymi  przeciążeniami. Problem dotyczy zwykle osób uprawiających dyscypliny sportu związane  z wykonywaniem wyskoków, takich jak  koszykówka, siatkówka, piłka nożna czy piłka ręczna.

Entezopatia rzepki objawia się bólem stawu kolanowego, w szczególności w jego przedniej części. Może wystąpić obrzęk oraz osłabienie siły mięśnia czworogłowego. Występuje kłujący ból z przodu kolana, który nasila się np. podczas wchodzenia po schodach. Wraz z rozwojem schorzenia, ból może występować stale, nie tylko podczas aktywności fizycznych. Za objawy kolana skoczka uznaje się:

– ból przedniej części stawu kolanowego,

– obrzęk stawu kolanowego,

– poszerzenie zarysu więzadła i rzepki,

– uczucie pełności i ciężkości kolana,

– uczucie braku stabilności stawu kolanowego,

– sztywność w stawie kolanowym,

– osłabienie i stopniowy zanik mięśni uda.

Jeśli zauważysz wyżej wymienione objawy jak naszybciej  udaj  się do lekarza ortopedy.  Zapisz się na konsultację  lekarską w czasie której lekarz zbierze wywiad oraz wykona testy funkcjonalne. Warto rownież pomysleć o badaniu obrazowym  USG kolana dzięki któremu lekarz „zajrzy” w struktury kolana i oceni przebieg choroby.Przeprowadzone badanie pozwala ustalić w jakim stopniu więzadło jest uszkodzone. Dzięki temu można wystawić diagnozę oraz zalecić odpowiednią terapię. 

LECZENIE kolana skoczka

– Nie nalży bagatelizować  bólu w obrębie kolana. Wcześniejsza diagnoza zaoszczędzi  czas oraz pieniądze.  

Jeśli choroba zostanie szybko zdiagnozowania przystępujemy do leczenia zachowawczego pod okiem – fizjoterapeuty. 

– Kiedy proces chorobowy okaże się bardziej zaawansowany lekarz może zalecić tak zwane mikurozabiegi jak podanie PRP, preparaty osoczabogatopłuytkowego, czy czasem kwas hialuronowy. 

– w fazie najbardziej zaawansowanej kiedy leczenie zachowawcze nie przynosi efektu możliwe jest przeprowadzenie leczenia operacyjnego takiego jak na przykład artroskopia kolana 

Mamy wiele możliwoŚci aby wspomagać leczenie kolana skoczka. Oprócz zabiegów fizjoterapeutycznych takich jak np laser, krioterapia czy FALA UDERZENIOWA stosowana z dużą skutecznością w NZOZ REHMEDICON  zalecamy wizytę u fizjoterapeuty . Pod okiem fizjoterapeuty nie tylko dostaniesz cenne wskazówki, ale ćwiczenia będą dobrane i modyfikowane na twoje potrzeby. Z dużym powodzeniem stosuje się terapię manualną oraz masaż w kolanie skoczka. Trzeba jednak pamiętać, że proces rehabilitacji jest procesem długotrwałym. Im szybciej zdiagnozujemy chorobę tym krótszy  będzie czas leczenia zachowawczego! 

PROFILAKTYKA

Badanie USG ortopedyczne w Rehmedicon

W NZOZ Rehmedicon badania USG ortopedyczne wykonują lekarze ortopedzi.

Rejestracja

USG kolana  Warszawa | Rehmedicon
ul. Lisowska 23
01-820 Warszawa
e-mail: rehmedicon@rehmedicon.com
Tel: 22 468 10 88

UMÓW WIZYTĘ