pon-pt 8:00-20:00

ul. Lisowska 23, Warszawa

22 468 10 88

pon-pt 8:00-20:00

ul. Lisowska 23, Warszawa

Miło nam poinformować, że przystąpiliśmy do programu REHABILITACJI POSTCOVID-19 finansowanym ze środków WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO, ZDROWE MAZOWSZE.

fizjoterapia z programu finansowanego przez województwo mazowieckie jest bezpłatna

W dzisiejszym wpisie mamy dla ciebie kilka WSKAZÓWEK i INFORMACJI jak możesz się ZAREJESTROWAĆ na rehabilitację

Założenia programu finansowanego ze środków województwa mazowieckiego

  1. Poprawa tolerancji wysiłku fizycznego u co najmniej 70% osób uczestniczących w programie.
  2. Zmniejszenie natężenia występowania duszności w post-teście względem pre-testu
    u co najmniej 50% uczestników, u których stwierdzono duszności.
  3. Zmniejszenie natężenia występowania przewlekłego zmęczenia w post-teście względem pre-testu u co najmniej 50% uczestników, u których stwierdzono przewlekłe zmęczenie. 
  4. Zmniejszenie natężenia występowania lęku, zaburzeń nastroju w post-teście względem pre-testu u co najmniej 50% uczestników, u których stwierdzono występowanie lęku, zaburzeń nastroju.
  5. Poprawa sprawności fizycznej w post-teście względem pre-testu u co najmniej 50% osób uczestniczących w programie.
  6. Zwiększenie wiedzy w zakresie samodzielnego radzenia sobie z uciążliwymi powikłaniami związanymi z przebyciem COVID-19 u co najmniej 75% uczestników programu.

Dla kogo ta fizjoterapia post Covid-19

-> Do programu rehabilitacji COVID-19 w gabinecie fizjoterapeutycznym kwalifikują się mieszkańcy MAZOWSZA!

-> Jeśli przebyłeś/aś COVID-19 – warunek potwierdzony testem genetycznym metodą RT-PCR lub potwierdzony zaświadczeniem od lekarza w którym jest określenie przebycia COVID-19 lub jest kod ICD 10 – U07.1 lb U09!

-> Jeśli przedłużają się u ciebie objawowy COVID-19. Dolegliwości i objawy trwają od 4 do 12 tygodni. Występuje zespół post-COVID-19 dolegliwości i objawy, które rozwijają się w trakcie lub po COVID-19 i trwają dłużej niż 12 tygodni oraz nie wynikają z innego rozpoznania!

Wyspecjalizowane placówki z umową z województwem mazowieckim BEZ SKIEROWANIA 

W odróżnieniu od rehabilitacji ambulatoryjnej zabiegi i wizyty realizowane są bez skierowania na podstawie testu genetycznego potwierdzającego przebycie choroby COVID -19 potwierdzonym zaświadczeniem lekarskim! Kwalifikację wstępną dokonuje FIZJOTERAPEUTA

Program dopasowany do pacjenta

Rehabilitacja postcovidowa w poradni trwa do 6 tygodni i jest podzielona na kilka etapów.

WIZYTA WSTĘPNA

Podczas wstępnej wizyty fizjoterapeutycznej, specjalista przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem oraz wykonuje podstawowe próby i badania, m.in. oddechowe i wysiłkowe, aby ocenić stan zdrowia pacjenta na początku programu. Wyniki badań początkowych będą porównywane z wynikami po zakończeniu programu i posłużą do oceny efektów terapii.

WIZYTA TERAPEUTYCZNA

Po wizycie wstępnej, fizjoterapeuta ustala z każdym pacjentem kalendarz wizyt terapeutycznych. Program zakłada trzy takie wizyty w każdym tygodniu rehabilitacji. Jednak, gdy stan zdrowia będzie tego wymagał, pacjent może liczyć na dodatkową wizytę w trakcie programu.

Terapia polega na wykonywaniu treningów oddechowych, wytrzymałościowych i interwałowych. Wszystko po to, aby pacjenci jak najszybciej odzyskiwali pełną sprawność. Ponadto pacjenci poznają ćwiczenia, które już po zakończeniu programu, będą mogli samodzielnie i bezpiecznie wykonać w domu.

W zależności od potrzeb i stanu zdrowia chorego możliwe jest włączenie dodatkowych elementów terapii, m.in. technik odksztuszania, treningu równowagi, specjalnych metod rehabilitacji dla pacjentów z problemami neurologicznymi.

WIZYTA KOŃCOWA

Po zakończeniu ćwiczeń i treningów fizjoterapeuta i pacjent spotykają się na wizycie końcowej. Powtarzają badania i testy wykonane podczas pierwszej wizyty i porównują osiągnięte wyniki. 

Jeśli masz pytania

pisz do nas rehmedicon@rehmedicon.com

dzwoń pod numer 22 468 10 88