pon-pt 8:00-20:00

ul. Lisowska 23, Warszawa

22 468 10 88

pon-pt 8:00-20:00

ul. Lisowska 23, Warszawa

Urazy stopy mogą skutecznie unieruchomić nas na dłuższy czas. Często następują w wyniku wypadku czy przeciążenia, ale ból może się pojawić także w momencie, gdy przez dłuższy czas stoimy lub przesiadujemy w jednej pozycji. W przypadku bólu, obrzęku lub długotrwałego zaczerwienienia stopy, kiedy konieczna jest ocena stanu więzadeł, torebki stawowej i tkanek miękkich znajdujących się w jej obrębie, ortopeda wykonuje trwające 15 minut, bezinwazyjne i bezbolesne ortopedyczne badanie USG. Jest ono w pełni bezpieczne dla zdrowia, dzięki czemu może być wielokrotnie powtarzane. Zaufaj doświadczeniu naszych lekarzy oraz najnowocześniejszemu sprzętowi diagnostycznemu – wykonaj USG stopy w Warszawie w klinice Rehmedicon.

USG stopy Warszawa

USG stopy – czym jest?

USG, czyli ultrasonografia, to badanie obrazowe oparte na falach akustycznych o wysokiej częstotliwości, dzięki któremu można zobaczyć wielkość i kształt narządów wewnętrznych. W przypadku USG stopy, podczas badania można sprawdzić stan przeszło 100 mięśni, ścięgien, więzadeł i kości znajdujących się w jej wnętrzu. Jeśli mowa o USG stawu skokowego, badanie obejmuje ocenę: ścięgien stabilizatorów stawu skokowego, aparatu więzadłowego, powierzchni kostnych i stawowych, stabilności w próbach czynnościowych. Na podstawie otrzymanego obrazu lekarz jest w stanie precyzyjnie określić ognisko bólu i jego możliwą przyczynę.

USG stawu skokowego Warszawa cena

W Rehmedicon USG ortopedyczne (stopy od strony grzbietowej i podeszwowej oraz stawu skokowego) wykonywane jest przez doświadczonego lekarza ortopedę. Cena takiego badania to 180 zł, co czyni je przystępnym dla każdego pacjenta. Oferujemy również pakiet USG ortopedyczne z konsultacją ortopedy w cenie 280 zł. Gwarantujemy szybkie terminy oraz pełen komfort w trakcie badania.

Wskazania do wykonania USG stopy

Wskazania do wykonania USG stopy

  • ból,
  • wyczuwalne zgrubienia lub guzki,
  • stany pourazowe,
  • zwyrodnienia i wady wrodzone.

W przypadku wybrania usługi „pakiet” po przeprowadzonym badaniu lekarz będzie mógł dokładnie określić, co jest genezą dolegliwości, a przede wszystkim zaleci odpowiednie leczenie, obejmujące między innymi zażywanie środków farmakologicznych, specjalistyczne zabiegi ortopedyczne czy też rehabilitację. Przeciągających się objawów nie wolno lekceważyć, gdyż mogą prowadzić do poważniejszych powikłań, których leczenie będzie dłuższe niż w przypadku, kiedy zostaną podjęte odpowiednie środki od razu po pojawieniu się dolegliwości. Należy również wiedzieć, że prawidłowe ustawienie stóp ma wpływ na funkcjonowanie całego organizmu, w tym: zapewnia odpowiednią postawę ciała, chroni przed dyskopatią, zapobiega przewlekłym bólom. Tak więc źródła wielu chorób i schorzeń można dopatrzyć się właśnie w stopach, zatem ich diagnostyka jest niezbędna do pełnej sprawności organizmu i dobrego samopoczucia.

Przeciwwskazania do wykonania USG stopy

Badanie ultrasonografem jest bezpieczne i nieinwazyjne, dlatego praktycznie nie występują żadne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Należy jedynie pamiętać, że USG nie można wykonać na skórze poparzonej bądź z ranami otwartymi. Nie jest możliwe również przyjście w gipsie lub innym opatrunku. Badanie USG stopy i stawu skokowego jest całkowicie bezpieczne dla kobiet w ciąży.

USG stopy Warszawa

USG stopy – jak się przygotować?

Aby wykonać badanie ultrasonograficzne stopy, nie trzeba się w żaden specjalny sposób przygotowywać. Dla własnej wygody, najlepiej założyć na siebie luźną odzież, by ułatwić dostęp do badanego obszaru. Lekarz poprosi również o zdjęcie biżuterii. Po wykonanym badaniu pacjent może od razu kontynuować normalną aktywność ruchową.

USG stawu skokowego Warszawa – przebieg badania

Standardowe badanie USG stawu skokowego jest wykonywane w pozycji leżącej, a pacjent leży na plecach z ugiętym kolanem. Na samym początku badania lekarz nakłada specjalny żel na bolące miejsce i przykłada do niego głowicę aparatu, która przekazuje obraz stawu skokowego do podłączonego monitora. Cała procedura trwa do 15 minut. Pacjent otrzymuje wynik badania wraz z precyzyjnym opisem. Warto pamiętać, że z wynikami badania USG stawu skokowego, należy udać się do lekarza w celu konsultacji.

NZOZ Rehmedicon dlaczego my?

Wysokie kwalifikacje, dobre przygotowanie i profesjonalny sprzęt, którym dysponują nasi lekarze to pewność, że przeprowadzona diagnostyka będzie trafna, co jest podstawą wdrażania należytego leczenia. Dodatkowo, atrakcyjna cena badania w naszej klinice sprawia, że naprawdę nie warto czekać w kolejkach. Każda informacja, dotycząca stanu zdrowia pacjenta jest ważna, dlatego też osoby zainteresowane wizytą u ortopedy w naszej placówce NZOZ Rehmedicon w Warszawie prosimy o zabranie ze sobą wyników wszelkich wykonywanych wcześniej badań, np. RTG czy rezonansu magnetycznego.

USG stopy Warszawa | Rehmedicon
ul. Lisowska 23
01-820 Warszawa
e-mail: rehmedicon@rehmedicon.com
Tel: 22 468 10 88