Łokieć tenisisty – jest to zespół objawów występujący w miejscu przyczepu mięśni prostowników nadgarstka (Musculus extensor carpi radialis longus) do nadkłykcia bocznego kości ramiennej – zespół objawów bólowych bocznej okolicy łokcia. Ból odczuwany jest głównie podczas chwytania. Osoby cierpiące na łokieć tenisisty, to przede wszystkim:

łokieć tenisisty
łokieć tenisisty
  • osoby dużo pracujące przed komputerem – programiści, informatycy, pracownicy biurowi, dentyści,
  • pracownicy fizyczni -murarze, monterzy

Przyczyny powstawania łokcia tenisisty

Schorzenie to dotyka osoby między 35. a 55. rokiem życia. Do klinicznych objawów należy ból bocznej części łokcia, zwiększający się podczas oporowanego zgięcia grzbietowego.

Przyczyną łokcia tenisisty może być również za małe przeciążenie ręki. Małe przeciążanie ręki powoduje zanik mięśni oraz ścięgien. Dlatego nie powinniśmy być zaskoczeni, gdy ktoś kto nie uprawia żadnej aktywności fizycznej. Łatwo w takim przypadku o naderwanie mięśnia na przykład przy gwałtownym podniesieniu ciężkiego przedmiotu.

zobacz również:

Łokieć golfisty

Objawy łokcia tenisisty

Ból łokcia występuje przede wszystkim w miejscu, gdzie ścięgna mięśni przedramienia przyłączają się do kostnej wypukłości łokcia od strony zewnętrznej (bocznej). Taki ból może rozprzestrzeniać się do przedramienia i nadgarstka.

ból łokcia tenisisty
ból łokcia tenisisty

Łokieć golfisty jak leczymy?

Po pierwsze należy właściwie postawić diagnozę. Lekarz ortopeda w tym celu wykona badanie USG stawu łokciowego i na podstawie badań może zaproponować podanie leku dostawowo lub zlecić rehabilitację.

Fizykoterapia:

Zobacz nasz film – fala uderzeniowa wykonywana na łokieć

leczenie łokcia golfisty

Kinezyterapia:

leczenie łokcia tenisisty
leczenie łokcia tenisisty

USG łokieć tenisisty Warszawa | Rehmedicon
ul. Lisowska 23
01-820 Warszawa
e-mail: rehmedicon@rehmedicon.com
Tel: 22 468 10 88

.