Na czym polega USG ortopedyczne?

usg kolan
ból kolana

Na czym polega USG ortopedyczne?

USG ortopedyczne to bezpieczna diagnozowania urazów, w tym ścięgien i więzadeł.

USG ortopedyczne to szybka, skuteczna i wiarygodna metoda.

USG jest metodą szybką, skuteczną i wiarygodną. Wykorzystuje ona fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości do uzyskania obrazu podobnego do rezonansu magnetycznego lub tomografii komputerowej. Ponieważ jest to metoda nieinwazyjna, nie ma ryzyka narażenia na promieniowanie podczas korzystania z USG. Badanie USG może być bezpiecznie stosowane przez pacjentów z metalowymi implantami w ciele, jak również u kobiet w ciąży.

Dlaczego USG ortopedyczne?

USG ortopedyczne to szybka, skuteczna i niezawodna metoda diagnozowania urazów i chorób układu mięśniowo-szkieletowego. Dzięki wykorzystaniu fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości do tworzenia obrazów, umożliwia lekarzowi uzyskanie precyzyjnego obrazu wnętrza ciała bez konieczności wykonywania inwazyjnych zabiegów chirurgicznych.

Ta nieinwazyjna procedura nie wykorzystuje promieniowania i nie powoduje bólu

Jakie choroby można zdiagnozować za pomocą tej metody?

USG ortopedyczne służy do diagnozowania urazów tkanek miękkich (mięśni, ścięgien i więzadeł).

Kiedy należy poddać się badaniu USG ortopedycznemu?

Ten rodzaj badania może być zalecany dla osób, które odczuwają długotrwały ból w określonym obszarze, przeszły uraz. Badanie USG umożliwia lekarzowi dokładne określenie przyczyny objawów przed rozpoczęciem leczenia. Zlecone leczenie może się opierać na j fizjoterapii lub sonochirurgii  (jeśli będzie to konieczne).

Kiedy zalecane jest USG ortopedyczne?

USG ortopedyczne jest nieinwazyjnym badaniem, które może być wykorzystane do zdiagnozowania urazu. USG ortopedyczne jest często zalecane w przypadkach:

usg kolana
DIAGNOSTYKA USG TO BEZPIECZNA I SZYBKA METODA DIAGNOSTYCZNA

Zobacz również:

HYDROKOPRESJA

SONOCHIRURGIA

Jak bardzo przydatne jest USG w diagnozowaniu urazów?

USG to szybka, skuteczna i wiarygodna metoda badania ścięgien i więzadeł. Proces obrazowania jest bezbolesny, bezpieczny i daje wysokiej jakości obrazy. 

Zanim wynaleziono ultrasonografy, badania fizyczne wykonywano za pomocą testów ręcznych. Obecnie dysponujemy bardziej zaawansowanymi metodami, takimi jak zdjęcia rentgenowskie, które dają nam znacznie wyraźniejsze obrazy kości i stawów niż kiedykolwiek wcześniej! 

Jak wygląda badanie?

Podczas badania USG ortopedycznego pacjent poproszony jest o położenie się na leżance. Lekarz przez kilka minut będzie przemieszczał  sondę po badanym  obszarze, tak aby mógł zobaczyć na ekranie, jak duże są uszkodzenia i co dokładnie powoduje ból.

Podsumowanie

USG może być przydatne w diagnozowaniu urazów, w tym ścięgien i więzadeł. Jest to metoda bezpieczna, niezawodna i informacyjna. Powinieneś mieć wykonaną tę metodę diagnostyki, jeśli odczuwasz ból w stawach lub mięśniach.

Rejestracja
ORTOPEDA Warszawa | Rehmedicon
 
ul. Lisowska 23 
01-820 Warszawa 
e-mail: rehmedicon@rehmedicon.com
Tel: 22 468 10 88

usg stawów kolanowych
rehabilitacja kolana