Rehabilitacja POSTCOVID we współpracy z NFZ! Miło nam poinformować, że przystąpiliśmy do programu REHABILITACJI POSTCOVID prowadzonym przez NARODOWY FUNDUSZ ZDROWIA.
W dzisiejszym wpisie mamy dla ciebie kilka WSKAZÓWEK i INFORMACJI jak możesz się ZAREJESTROWAĆ na rehabilitację.

Rehabilitacja postcovid w gabinecie fizjoterapeutycznym
Do programu rehabilitacja post COVID-19 w gabinecie fizjoterapeutycznym kwalifikują się ozdrowieńcy, nie później niż do 6 miesięcy od zakończenia choroby.
Chodzi np. o pacjentów z utrzymującą się dusznością, która poważnie utrudnia normalne funkcjonowanie.
Wyspecjalizowane placówki z kontraktem NFZ i skierowanie
Podobnie jak w przypadku rehabilitacji ambulatoryjnej zabiegi i wizyty w rehabilitacji postcovidowej są realizowane na podstawie skierowania.
Kto wystawi skierowanie?
Skierowanie wystawi pacjentowi m.in. lekarz rodzinny.
W programie uczestniczą placówki:
- wpisane do Rejestru Podmiotów Prowadzących Działalność Leczniczą (RPWDL)
- z podpisaną umową z Narodowym Funduszem Zdrowia na realizację świadczeń rehabilitacji leczniczej w zakresie fizjoterapii ambulatoryjnej lub domowej
- wpisane na wykaz podmiotów udzielających świadczeń covidowych.
Program dopasowany do pacjenta
Rehabilitacja post covid w poradni trwa do 6 tygodni i jest podzielona na kilka etapów.
WIZYTA WSTĘPNA
Podczas wstępnej wizyty fizjoterapeutycznej, specjalista przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem oraz wykonuje podstawowe próby i badania, m.in. oddechowe i wysiłkowe, aby ocenić stan zdrowia pacjenta na początku programu. Wyniki badań początkowych będą porównywane z wynikami po zakończeniu programu i posłużą do oceny efektów terapii.
WIZYTA TERAPEUTYCZNA
Po wizycie wstępnej, fizjoterapeuta ustala z każdym pacjentem kalendarz wizyt terapeutycznych. Program zakłada trzy takie wizyty w każdym tygodniu rehabilitacji. Jednak, gdy stan zdrowia będzie tego wymagał, pacjent może liczyć na dodatkową wizytę w trakcie programu.
Terapia polega na wykonywaniu treningów oddechowych, wytrzymałościowych i interwałowych. Wszystko po to, aby pacjenci jak najszybciej odzyskiwali pełną sprawność. Ponadto pacjenci poznają ćwiczenia, które już po zakończeniu programu, będą mogli samodzielnie i bezpiecznie wykonać w domu.
W zależności od potrzeb i stanu zdrowia chorego możliwe jest włączenie dodatkowych elementów terapii, m.in. technik odksztuszania, treningu równowagi, specjalnych metod rehabilitacji dla pacjentów z problemami neurologicznymi.
WIZYTA KOŃCOWA
Po zakończeniu ćwiczeń i treningów fizjoterapeuta i pacjent spotykają się na wizycie końcowej. Powtarzają badania i testy wykonane podczas pierwszej wizyty i porównują osiągnięte wyniki.
Jeśli masz już skierowanie i chcesz je zarejestrować w NZOZ REHMEDCION możesz to zrobić na dwa sposoby.

JAK MOŻESZ SIĘ ZAREJESTROWAĆ NA WIZYTĘ W REHMEDICON:
OSOBIŚCIE PO WCZEŚNIEJSZYM UMÓWIENIU SIĘ TELEFONICZNYM (przestrzegamy procedur COVID dlatego to takie ważne) 22 468 10 88
DROGĄ ELEKTRONICZNĄ: prześlij zdjęcie skierowania oraz swój numer telefonu abyśmy mogli zadzwonić i ustalić dogodny termin rehabilitacji. rehmedicon@rehmedicon.com