Kim jest Flebolog?

Kim jest Flebolog?

Nazwa FLEBOLOG ma swoje korzenie w greckich słowach phlebos żyła oraz logos nauka. Obecnie flebologia jako dziedzina medycyny rozwija się dynamicznie proponując pacjentom nowe rozwiązania w zakresie leczenia żył.

Czym więc zajmuje się Flebolog?

Flebolog to lekarz, który zajmuje się leczeniem schorzeń takich jak żylaki czy zakrzepica żył głębokich, pajączki w skrócie leczeniem chorób żył.

Czy do Flebologa chodzą tylko panie?

Według ostatnich badań w Polsce 30% mężczyzn i 40% kobiet cierpi na różnego rodzaju problemy związane z żyłami. Już 2% polskiego społeczeństwa cierpi na owrzodzenia podudzi. Nieleczone choroby żylne mogą doprowadzić do niebezpiecznych powikłań takich jak zatory i zakrzepy.

Czyli flebolog to lekarz do którego powinny zgłaszać się osoby starsze cierpiące na owrzodzenia?

SKĄD taki pomysł!? Z badań wynika, że w Polsce największą grupą cierpiącą na owrzodzenia podudzi są osoby w ŚREDNIM WIEKU, czynne zawodowo.

Kiedy najlepiej zgłosić się do lekarza Flebologa?

Włącz żółte światło kiedy masz uczcie ciężkich nóg, gdy obserwujesz pojawiające się wieczorem opuchlizna kostek, łydek lub/i stóp, lub Twoje nogi stają się czerwone, fioletowe lub niebieskie. Zlekceważenie tych objawów prowadzi do powstawania nowych dolegliwości, takich jak zgrubienia pod kolanami czy w koło kostek. Prowadzi to do nieodwracalnego uszkodzenia naczyń krwionośnych.

Jakie badanie może wykonać Flebolog?

Podstawowym badaniem z jakiego można skorzystać w REHMEDICON jest USG DOPPLER. Czyli badanie obrazowe żył i tętnic. Doświadczony lekarz już na bardzo wczesnym etapie jest w stanie wykryć znany. W trakcie badania lekarz wykonuje również pomiar przepływów w żyłach.

Czyli doświadczenie lekarza jest ważne?

Doświadczenie lekarza jest NIEZWYKLE ważne! Dlatego jeśli potrzebujesz pomocy z całego serca możemy polecić Panią doktor Annę Żuk. Pani doktor ukończyła specjalizację z kardiologii. W Klinice Kardiologi CMKP realizuje badania naukowe. W REHMEDICON zajmuje się ultrasonografią naczyń krwionośnych i flebologią.

A tu rozmowa o zdrowiu z Panią doktor, która odbyła się w radio Warszawa: https://radiowarszawa.com.pl/rozmowa-radia-warszawa-o-zdrowiu-z-doktor-anna-zuk/