pon-pt 8:00-20:00

ul. Lisowska 23, Warszawa

22 468 10 88

pon-pt 8:00-20:00

ul. Lisowska 23, Warszawa

Kto to jest Flebolog?

Nazwa FLEBOLOG ma swoje korzenie w greckich słowach phlebos żyła oraz logos nauka. Obecnie flebologia jako dziedzina medycyny rozwija się dynamicznie proponując pacjentom nowe rozwiązania w zakresie leczenia żył.

badanie doppler żył kończyn dolnych

Co leczy Flebolog?

Flebolog to lekarz, który zajmuje się leczeniem schorzeń takich jak żylaki czy zakrzepica żył głębokich, pajączki w skrócie leczeniem chorób żył.

Czy do Flebologa chodzą tylko panie?

Według ostatnich badań w Polsce 30% mężczyzn i 40% kobiet cierpi na różnego rodzaju problemy związane z żyłami. Już 2% polskiego społeczeństwa cierpi na owrzodzenia podudzi. Nieleczone choroby żylne mogą doprowadzić do niebezpiecznych powikłań takich jak zatory i zakrzepy.

Czyli flebolog to lekarz do którego powinny zgłaszać się osoby starsze cierpiące na owrzodzenia?

cisz się zdrowiem

SKĄD taki pomysł!? Z badań wynika, że w Polsce największą grupą cierpiącą na owrzodzenia podudzi są osoby w ŚREDNIM WIEKU, czynne zawodowo.

Kiedy najlepiej zgłosić się do lekarza Flebologa?

Włącz żółte światło kiedy masz uczcie ciężkich nóg, gdy obserwujesz pojawiające się wieczorem opuchlizna kostek, łydek lub/i stóp, lub Twoje nogi stają się czerwone, fioletowe lub niebieskie. Zlekceważenie tych objawów prowadzi do powstawania nowych dolegliwości, takich jak zgrubienia pod kolanami czy w koło kostek. Prowadzi to do nieodwracalnego uszkodzenia naczyń krwionośnych.

zobacz również: Flebolog diagnostyka i leczenie schorzeń żył

Jakie badanie może wykonać Flebolog?

badanie doppler Warszawa

Podstawowym badaniem z jakiego można skorzystać w REHMEDICON jest USG DOPPLER. Czyli badanie obrazowe żył i tętnic. Doświadczony lekarz już na bardzo wczesnym etapie jest w stanie wykryć znany. W trakcie badania lekarz wykonuje również pomiar przepływów w żyłach.

 

Czyli doświadczenie lekarza jest ważne?

Doświadczenie lekarza jest NIEZWYKLE ważne! Dlatego jeśli potrzebujesz pomocy z całego serca możemy polecić Panią doktor Annę Żuk. Pani doktor ukończyła specjalizację z kardiologii. W Klinice Kardiologi CMKP realizuje badania naukowe. W REHMEDICON zajmuje się ultrasonografią naczyń krwionośnych i flebologią.

A tu rozmowa o zdrowiu z Panią doktor, która odbyła się w radio Warszawa: https://radiowarszawa.com.pl/rozmowa-radia-warszawa-o-zdrowiu-z-doktor-anna-zuk/

Flebolog czy chirurg naczyniowy?

Flebologia to nie to samo co chirurgia naczyniowa. Czym się różnią lekarz flebolog a chirurg naczyniowy? W poradni flebologicznej diagnozuje się i leczy choroby żylne za pomocą nieinwazyjnych metod. W Poradni chirurgii naczyniowej leczy się inwazyjnymi(zabiegi, operacje) zabiegami chirurgicznymi.

Flebolog czy angiolog?

Angiolog inaczej to lekarz naczyniowy, specjalizujący się w diagnozie, leczeniu i zapobieganiu chorób naczyniowych oraz limfatycznych. Około 50% światowej populacji potrzebuje pomocy angiologa.

Rejestracja

Gdzie przyjmuje flebolog?

USG Doppler Warszawa | Rehmedicon
ul. Lisowska 23
01-820 Warszawa
e-mail: rehmedicon@rehmedicon.com
Tel: 22 468 10 88

Szczegółowy cennik USG tętnic i żył w Warszawie dostępny jest w zakładce: 👉 CENNIK.