pon-pt 8:00-20:00

ul. Lisowska 23, Warszawa

22 468 10 88

pon-pt 8:00-20:00

ul. Lisowska 23, Warszawa

Czy wiesz, że krioterapia miejscowa wykonywana dwutlenkiem węgla uzyskuje temperaturę -75 stopni Celsjusza?

W Leczeniu zimnem wyróżniamy krioterapię miejscową oraz ogólną, w NZOZ REHMEDICON wykonujemy krioterapię miejscową dwutlenkiem węgla.

Krioterapia działanie

A jak działa ten cud fizykoterapii? Leczenie zimnem wykorzystuje naturalne reakcje obronne organizmu na obniżenie temperatury. W przypadku obniżenia temperatury na zewnątrz organizm przechodzi w stan ochronny, gwałtownie zwężając naczynia krwionośne w tkankach i zapobiega w ten sposób zbyt szybkiemu oddawaniu ciepła. Gdy krew nieco zwolni, a tkanki będą coraz gorzej zaopatrywane w składniki odżywcze czy tlen, organizm uruchomi kolejny etap obrony, dostarczając wszystkie pokłady krwi do głównych narządów odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu.

zobacz również:

Hydrodekompresja – nieoperacyjne leczenie zespołu cieśni kanału nadgarstka

 

Krioterapia miejscowa

Krioterapia miejscowa jest w praktyce skutecznym sposobem na walkę z bólem odczuwanym z powodu zwyrodnienia stawów, stłuczenia mięśni czy oparzenia skóry. Celem krioterapii miejscowej jest ochłodzenie bolesnego miejsca na tyle, by po pierwszym szoku termicznym organizm mógł zacząć dostarczać do leczonego miejsca zwielokrotnione dawki dobrze natlenionej krwi i energii ułatwiającej odbudowę zmian chorobowych w obrębie stawu czy mięśnia.

Krioterapia możemy być wykonywana jako samodzielny zabieg lub jako jeden z kilku zabiegów w indywidualnie dobranym programie rehabilitacji.

krioterapia w rehabilitacji
krioterapia w rehabilitacji

Rehabilitacja Warszawa | Rehmedicon
ul. Lisowska 23
01-820 Warszawa
e-mail: rehmedicon@rehmedicon.com
Tel: 22 468 10 88